Zarząd

Maciej Formanowicz

Prezes Zarządu
Maciej Formanowicz jest założycielem FABRYK MEBLI „FORTE” S.A.. Funkcję Prezesa Zarządu pełni od 1993 roku. Jest absolwentem Wydziału Technologii Drewna Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu. Pan Formanowicz karierę zawodową rozpoczął w 1972 roku, zajmując stanowiska technologa, kierownika Działu Rozwoju i Inwestycji, kierownika laboratorium i kierownika działu w Wyszkowskiej Fabryce Mebli i Urządzeń Wnętrz, w północno-wschodniej części Warszawy. Od 1978 do 1981 był dyrektorem technicznym FORMAT Sp. z o.o., a w latach 1981-87 pełnił funkcję dyrektora naczelnego HASTE Sp. z o.o. z siedzibą w Obornikach Śląskich. W 1987 Maciej Formanowicz przeniósł się do Wrocławia, gdzie objął stanowisko zastępcy dyrektora MAKRO Sp. z o.o.. W 1991 roku został powołany na stanowisko Dyrektora Korporacji MF. Od kwietnia 1993 Pan Formanowicz pełnił funkcję Prezesa Zarządu w FORTE Sp. z o.o., które zostało przekształcone w Fabryki Mebli FORTE Sp. z o.o. a następnie w FABRYKI MEBLI "FORTE" S.A. Pan Formanowicz pełnił funkcję Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Producentów Mebli od 1996 do 2009 roku. W 1992 roku został mianowany Konsulem Honorowym Republiki Austrii i otrzymał Złotą Odznakę za zasługi dla Republiki Austrii. Pan Formanowicz posiada również wiele nagród zawodowych.

Gert Coopmann

Członek Zarządu / Sprzedaż
Funkcję Członka Zarządu w FABRYKACH MEBLI „FORTE” S.A. pełni od stycznia 2010 r. Gert Coopmann ma wykształcenie wyższe ekonomiczne. Pracę rozpoczął w roku 1984 w firmie produkującej meble tapicerowane ERVIE z siedzibą w Erkelenz. W ERVIE pracował początkowo jako asystent sprzedaży, a następnie dyrektor eksportu i dyrektor działu sprzedaży. W latach 1990 – 1997 był zatrudniony w Riwa Polstermöbel (Grupa Schieder) na stanowisku dyrektora sprzedaży - dyrektora obszaru, pełnił też funkcje Prokurenta i Członka Zarządu. Od roku 1997 do 2003 był zatrudniony na stanowisku dyrektora sprzedaży, zarządzając marketingiem i sprzedażą w firmie Eggerath. W roku 2003 podjął pracę w firmie Carina Polstermöbel (Gruppa – 3C) na stanowisku dyrektora sprzedaży. Od roku 2004 pełni funkcję Członka Zarządu firmy Möbelvertrieb FORTE GmbH z siedzibą w Erkelenz (spółka zależna od FABRYK MEBLI "FORTE" S.A.).

Klaus Dieter Dahlem

Członek Zarządu / Produkcja i Technologia
Funkcję Członka Zarządu w FABRYKACH MEBLI „FORTE” S.A. pełni od stycznia 2010 r. Klaus Dahlem jest dyplomowanym inżynierem technologii drewna. Od roku 1988 do 1995 pracował w WELLE MEUBLES SA w Boulay (Francja) jako dyrektor produkcji, odpowiedzialny za produkcję mebli skrzyniowych. Od stycznia 1996 r. do grudnia 2005 r. był zatrudniony w WELLE MEUBLES S.A. jako Członek Zarządu ds. technicznych. W latach 2006 – 2008 pełnił funkcję Członka Zarządu Nolte – Möbel GmbH&Co.KG z siedzibą w Germersheim. W latach 2008 – 2009 pełnił funkcję dyrektora ds. technicznych w firmie EPI (Alsapan – Gruppe), odpowiadając za 5 zakładów produkcyjnych na terenie Francji.

Maria Małgorzata Florczuk

Członek Zarządu / Inwestycje, Zakupy, Marketing, HR
Funkcję Członka Zarządu w FABRYKACH MEBLI „FORTE” S.A. pełni od maja 2014 r. Maria Florczuk jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunku Zarządzanie i Marketing. Ukończyła również Podyplomowe Studia Managerów Zakupów w Szkole Głównej Handlowej. Od kwietnia 2005 r. była zatrudniona w FABRYKACH MEBLI „FORTE” S.A. na stanowisku specjalisty ds. importu, odpowiadając m. in. za zbudowanie łańcucha dostaw z Azji. W latach 2008 – 2009 zajmowała stanowisko specjalisty ds. zakupów - była odpowiedzialna w szczególności za prowadzenie zakupów w kategorii okucia dla wszystkich zakładów produkcyjnych FORTE. Od stycznia 2010 r. Maria Florczuk pełniła funkcję Dyrektora Biura Zakupów, odpowiadając za zarządzanie centralną polityką zakupową FORTE, opracowanie oraz wdrażanie strategii zakupowej Spółki zgodnie z polityką korporacyjną i wymogami rynków lokalnych. Maria Florczuk odpowiada m. in. za optymalizację kosztów, nadzoruje i koordynuje projekty zakupowe, jest także autorem innowacyjnych projektów oszczędnościowych w obszarze procesów zakupowych i zarządzania zapasami.

Mariusz Jacek Gazda

Członek Zarządu / Finanse
Funkcję Członka Zarządu w FABRYKACH MEBLI „FORTE” S.A. pełni od marca 2014 r. Mariusz Gazda, ukończył Wydział Ekonomii na Politechnice Radomskiej. W roku 2004 uzyskał certyfikat ACCA. W latach 1992-95 współpracował z firmą PULSAR, a w okresie od 1995 do 2001 r. zatrudniony był w Altadis S.A.. Od roku 2001 do 2006 zajmował stanowisko kontrolera finansowego w Tchibo Warszawa Sp. z o. o. odpowiedzialnego m.in. za zarządzanie procesem budżetowym, raportowanie, ocenę finansową projektów i nadzór nad rozwojem systemów IT i księgowych. W latach 2006 – 2007 był partnerem w firmie konsultingowej FinAid – Doradztwo Finansowe. Od lutego 2007 r. do lipca 2009 r. pełnił funkcję dyrektora ds. administracji i finansów firmy OKFENS Sp. z o. o.. Od lipca 2009 r. pełnił funkcję dyrektora ds. finansowych i Członka Zarządu w SELENA S.A.. Ponadto pełnił funkcje dyrektora finansowego dla zakładu produkcyjnego Tytan Eos (podmiot z Grupy SELENA) i Członka Zarządu – dyrektora finansowego Izolacja Matizol (podmiot z Grupy SELENA). Mariusz Gazda jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV), prowadził aktywną działalność szkoleniową w zakresie finansów i controllingu.
close
Ten serwis użytwa "ciasteczek" (cookies) aby ułatwić Ci dostęp do treści, a także w celu prowadzenia działań marketingowych i statystycznych. Zapisujemy i odczytujemy te tymczasowe informacje tylko w sposób dozwolony przez Twoją przeglądarkę. W jej ustawieniach możesz zmienić te preferencje zgodnie ze swoimi upodobaniami.