Zarząd

Maciej Formanowicz

Prezes Zarządu
Maciej Formanowicz jest założycielem FABRYK MEBLI „FORTE” S.A.. Funkcję Prezesa Zarządu pełni od 1993 roku. Jest absolwentem Wydziału Technologii Drewna Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu. Pan Formanowicz karierę zawodową rozpoczął w 1972 roku, zajmując stanowiska technologa, kierownika Działu Rozwoju i Inwestycji, kierownika laboratorium i kierownika działu w Wyszkowskiej Fabryce Mebli i Urządzeń Wnętrz, w północno-wschodniej części Polski. Od 1978 do 1981 był dyrektorem technicznym FORMAT Sp. z o.o., a w latach 1981-87 pełnił funkcję dyrektora naczelnego HASTE Sp. z o.o. z siedzibą w Obornikach Śląskich. W 1987 Maciej Formanowicz przeniósł się do Wrocławia, gdzie objął stanowisko zastępcy dyrektora MAKRO Sp. z o.o.. W 1991 roku został powołany na stanowisko dyrektora korporacji MF. Od kwietnia 1993 Pan Formanowicz pełnił funkcję Prezesa Zarządu w FORTE Sp. z o.o., które zostało przekształcone w Fabryki Mebli FORTE Sp. z o.o. a następnie w FABRYKI MEBLI "FORTE" S.A. Pan Formanowicz pełnił funkcję Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Producentów Mebli od 1996 do 2009 roku. Pan Formanowicz posiada również wiele nagród zawodowych.

Klaus Dieter Dahlem

Członek Zarządu / Inwestycje, Zakupy, Technologia, Badania i Rozwój
Funkcję Członka Zarządu w FABRYKACH MEBLI „FORTE” S.A. pełni od stycznia 2010 r. Klaus Dahlem jest dyplomowanym inżynierem technologii drewna. Od roku 1988 do 1995 pracował w WELLE MEUBLES SA w Boulay (Francja) jako dyrektor produkcji, odpowiedzialny za produkcję mebli skrzyniowych. Od stycznia 1996 r. do grudnia 2005 r. był zatrudniony w WELLE MEUBLES S.A. jako Członek Zarządu ds. technicznych. W latach 2006 – 2008 pełnił funkcję Członka Zarządu Nolte – Möbel GmbH&Co.KG z siedzibą w Germersheim. W latach 2008 – 2009 pełnił funkcję dyrektora ds. technicznych w firmie EPI (Alsapan – Gruppe), odpowiadając za 5 zakładów produkcyjnych na terenie Francji.

Andreas Disch

Członek Zarządu / Sprzedaż i Marketing
Funkcję Członka Zarządu w FABRYKACH MEBLI „FORTE” S.A. pełni od maja 2018 r. Andreas Disch jest dyplomowanym handlowcem, absolwentem Uniwersytetu w Saarbrücken oraz Szkoły Biznesu w Lyonie. Ukończył studia w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem o profilu zarządzanie międzynarodowe, marketing i handel. Jest międzynarodowym specjalistą w zakresie dystrybucji i wprowadzania do obrotu dóbr konsumpcyjnych. Posiada bogate doświadczenie sprzedażowe w branży kosmetycznej, narzędziowej i ogrodniczej. Był m.in. odpowiedzialny za międzynarodową sprzedaż u producenta elektronarzędzi FEIN w Schwäbisch Gmünd (Niemcy), zarządzanie regionalne na kraje Europy Zachodniej i Południowej dla grupy COMPO Münster‎ a także pełnił funkcję dyrektora regionalnego na Europę Zachodnią i Południową w GARDENA / Husqvarna.

Maria Małgorzata Florczuk

Członek Zarządu / Łańcuch Dostaw, IT, HR
Pracę w Forte rozpoczęła w 2005 roku od zbudowania łańcucha dostaw w Azji, a w kolejnych latach odpowiedzialna była za zakupy materiałów bezpośrednio produkcyjnych. Od 2010 r. Maria Florczuk pełniła funkcję dyrektora biura zakupów, odpowiadając za opracowanie oraz wdrażanie strategii zakupowej FORTE, zarządzanie centralną polityką zakupową i optymalizację łańcucha dostaw surowców. Od 2013 r. była również odpowiedzialna za inwestycje Grupy FORTE. Od maja 2014 r. pełni funkcję Członka Zarządu w FABRYKACH MEBLI „FORTE” S.A. odpowiadając za łańcuch dostaw, projekty strategiczne oraz politykę rozwoju personalnego. Maria Florczuk urodziła się w 1981 roku, jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunku Zarządzanie i Marketing. Ukończyła również Podyplomowe Studia Managerów Zakupów w Szkole Głównej Handlowej oraz program menedżerski na IMD w Szwajcarii. 

Mariusz Jacek Gazda

Członek Zarządu / Finanse, Controlling
Funkcję Członka Zarządu w FABRYKACH MEBLI „FORTE” S.A. pełni od marca 2014 r. Mariusz Gazda, ukończył Wydział Ekonomii na Politechnice Radomskiej. W roku 2004 uzyskał certyfikat ACCA. W latach 1992-95 współpracował z firmą PULSAR, a w okresie od 1995 do 2001 r. zatrudniony był w Altadis S.A.. Od roku 2001 do 2006 zajmował stanowisko kontrolera finansowego w Tchibo Warszawa Sp. z o. o. odpowiedzialnego m.in. za zarządzanie procesem budżetowym, raportowanie, ocenę finansową projektów i nadzór nad rozwojem systemów IT i księgowych. W latach 2006 – 2007 był partnerem w firmie konsultingowej FinAid – Doradztwo Finansowe. Od lutego 2007 r. do lipca 2009 r. pełnił funkcję dyrektora ds. administracji i finansów firmy OKFENS Sp. z o. o.. Od lipca 2009 r. pełnił funkcję dyrektora ds. finansowych i Członka Zarządu w SELENA S.A.. Ponadto pełnił funkcje dyrektora finansowego dla zakładu produkcyjnego Tytan Eos (podmiot z Grupy SELENA) i Członka Zarządu – dyrektora finansowego Izolacja Matizol (podmiot z Grupy SELENA). Mariusz Gazda jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV), prowadził aktywną działalność szkoleniową w zakresie finansów i controllingu.
close
Ten serwis użytwa "ciasteczek" (cookies) aby ułatwić Ci dostęp do treści, a także w celu prowadzenia działań marketingowych i statystycznych. Zapisujemy i odczytujemy te tymczasowe informacje tylko w sposób dozwolony przez Twoją przeglądarkę. W jej ustawieniach możesz zmienić te preferencje zgodnie ze swoimi upodobaniami.