Zarząd

Maciej Formanowicz

Prezes Zarządu
Maciej Formanowicz jest założycielem FABRYK MEBLI „FORTE” S.A. Funkcję Prezesa Zarządu pełni od 1993 roku.  Poprzednio, od kwietnia 1993 roku, pełnił funkcję Prezesa Zarządu w FORTE Sp. z o.o., która została przekształcona w Fabryki Mebli FORTE Sp. z o.o., a następnie w FABRYKI MEBLI "FORTE" S.A. Karierę zawodową rozpoczął w 1972 roku w Wyszkowskiej Fabryce Mebli i Urządzeń Wnętrz w Wyszkowie, gdzie zajmował stanowiska: technologa, kierownika Działu Rozwoju i Inwestycji oraz kierownika laboratorium. Od 1978 do 1981 był dyrektorem technicznym FORMAT Sp. z o.o., a w latach 1981-87 pełnił funkcję dyrektora naczelnego HASTE Sp. z o.o. z siedzibą w Obornikach Śląskich.  W roku 1987 Maciej Formanowicz objął stanowisko zastępcy dyrektora MAKRO Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, a w 1991  został powołany na stanowisko dyrektora korporacji MF. W latach 1996 - 2009 pełnił funkcję Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Producentów Mebli. Maciej Formanowicz urodził się w 1949 roku, jest absolwentem Wydziału Technologii Drewna Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu.

Klaus Dieter Dahlem

Członek Zarządu / Inwestycje, Zakupy, Technologia, Badania i Rozwój

Funkcję Członka Zarządu w FABRYKACH MEBLI „FORTE” S.A. pełni od stycznia 2010 roku. W zakresie swojej odpowiedzialności nadzoruje proces wdrożenia produktu począwszy od badań i rozwoju, a skończywszy na cyklu technologicznym. Sprawuje także nadzór nad przebiegiem inwestycji w spółce. Od 1988 do 1995 roku pracował w WELLE MEUBLES SA w Boulay (Francja) jako dyrektor produkcji i był odpowiedzialny za produkcję mebli skrzyniowych. Od stycznia 1996 roku do grudnia 2005 zatrudniony był w WELLE MEUBLES S.A. jako Członek Zarządu ds. technicznych. W latach 2006 – 2008 pełnił funkcję Członka Zarządu Nolte – Möbel GmbH&Co.KG z siedzibą w Germersheim, a od roku 2008 do 2009 - dyrektora ds. technicznych w firmie EPI (Alsapan – Gruppe), gdzie nadzorował pięć zakładów produkcyjnych zlokalizowanych we Francji.  Klaus Dieter Dahlem urodził się 1962 roku, z wykształcenia jest inżynierem technologii drewna.

Andreas Disch

Członek Zarządu / Sprzedaż i Marketing

Funkcję Członka Zarządu w FABRYKACH MEBLI „FORTE” S.A. pełni od maja 2018 roku, odpowiadając za rozwój sieci sprzedaży w całej Grupie FORTE. Jest międzynarodowym specjalistą w obszarze dystrybucji i wprowadzania do obrotu dóbr konsumpcyjnych. Posiada bogate doświadczenie sprzedażowe w branży kosmetycznej, narzędziowej i ogrodniczej. Był między innymi odpowiedzialny za międzynarodową sprzedaż w firmie produkującej elektronarzędzia FEIN w Schwäbisch Gmünd (Niemcy) oraz zarządzanie regionalne w krajach Europy Zachodniej i Południowej dla grupy COMPO Münster‎. Pełnił również funkcję dyrektora regionalnego na rynkach Europy Zachodniej i Południowej w GARDENA/Husqvarna. Andreas Disch urodził się w 1967 roku. Jest dyplomowanym handlowcem, absolwentem Uniwersytetu w Saarbrücken oraz Szkoły Biznesu w Lyonie. Ukończył studia w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem o profilu zarządzanie międzynarodowe, marketing i handel.

Maria Małgorzata Florczuk

Członek Zarządu / Łańcuch Dostaw, IT, HR
Pracę w Forte rozpoczęła w 2005 roku od zbudowania łańcucha dostaw w Azji, a w kolejnych latach odpowiedzialna była za zakupy materiałów bezpośrednio produkcyjnych. Od 2010 r. Maria Florczuk pełniła funkcję dyrektora biura zakupów, odpowiadając za opracowanie oraz wdrażanie strategii zakupowej FORTE, zarządzanie centralną polityką zakupową i optymalizację łańcucha dostaw surowców. Od 2013 r. była również odpowiedzialna za inwestycje Grupy FORTE. Od maja 2014 r. pełni funkcję Członka Zarządu w FABRYKACH MEBLI „FORTE” S.A. odpowiadając za łańcuch dostaw, projekty strategiczne oraz politykę rozwoju personalnego. Maria Florczuk urodziła się w 1981 roku, jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunku Zarządzanie i Marketing. Ukończyła również Podyplomowe Studia Managerów Zakupów w Szkole Głównej Handlowej oraz program menedżerski na IMD w Szwajcarii.

Mariusz Jacek Gazda

Członek Zarządu/Finanse, Kontroling
Funkcję Członka Zarządu w FABRYKACH MEBLI „FORTE” S.A. pełni od marca 2014 roku. W ramach pionu finansowego spółki odpowiada za nadzór nad pracą Działu Finansowego, Kontrolingu, Audytu Wewnętrznego oraz Biura Prawnego. W latach 1992-1995 współpracował z firmą PULSAR, a w okresie od 1995 do 2001 roku zatrudniony był w Altadis S.A. Od roku 2001 do 2006 zajmował stanowisko kontrolera finansowego w Tchibo Warszawa Sp. z o. o., odpowiedzialnego m.in. za zarządzanie procesem budżetowym, raportowanie, ocenę finansową projektów i nadzór nad rozwojem systemów IT i księgowych. W latach 2006 – 2007 był partnerem w firmie konsultingowej FinAid – Doradztwo Finansowe. Od lutego 2007 roku do lipca 2009 pełnił funkcję dyrektora ds. administracji i finansów firmy OKFENS Sp. z o. o. Od lipca 2009 roku pełnił funkcję dyrektora ds. finansowych i Członka Zarządu w SELENA S.A. Ponadto pełnił funkcje dyrektora finansowego dla zakładu produkcyjnego Tytan Eos (podmiot z Grupy SELENA) i Członka Zarządu – dyrektora finansowego w firmie Izolacja Matizol (podmiot z Grupy SELENA).  Mariusz Jacek Gazda urodził się w 1968 roku, jest absolwentem Wydziału Ekonomii na Politechnice Radomskiej. W 2004 roku uzyskał certyfikat ACCA. Mariusz Gazda jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV), prowadził aktywną działalność szkoleniową w zakresie finansów i kontrolingu.
close
Ten serwis użytwa "ciasteczek" (cookies) aby ułatwić Ci dostęp do treści, a także w celu prowadzenia działań marketingowych i statystycznych. Zapisujemy i odczytujemy te tymczasowe informacje tylko w sposób dozwolony przez Twoją przeglądarkę. W jej ustawieniach możesz zmienić te preferencje zgodnie ze swoimi upodobaniami.