Odpowiedzialni społecznie

Preferuję pomoc, która coś daje, a nie uspokaja sumienie...
Maciej Formanowicz

FORTE to aktywny uczestnik życia społecznego. Jednym z podstawowych filarów naszej odpowiedzialności jest prowadzenie dialogu i partnerskiej współpracy z otoczeniem.

Chcemy być obecni w miejscach, w których prowadzimy swoją działalność produkcyjną, dlatego istotną część prowadzonych przez nas projektów stanowi wsparcie inicjatyw na rzecz lokalnych społeczności. Angażujemy się w liczne działania na rzecz poprawy życia mieszkańców w zakresie rozwoju i promocji edukacji, kultury, ekologii oraz inne - zgodne z ich potrzebami i oczekiwaniami.

FUNDACJA AMF "NASZA DROGA"

Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku. Jednak przed tym krokiem coś musi się wydarzyć, aby wstać, i pójść dalej. W odpowiedzi na bardzo liczne potrzeby i prośby zgłaszane do firmy, w 1998 roku Anna i Maciej Formanowiczowie założyli Fundację AMF „Nasza Droga”. Uznaliśmy, że praca z młodzieżą licealną i studentami, zdolnymi ale potrzebującymi wsparcia, pochodzącymi z powiatu ostrowskiego będzie najwłaściwszą formą naszego zaangażowania. Wspieramy się nawzajem w poszukiwaniu właściwej, budowanej na uniwersalnych wartościach drogi, w dokonywaniu dobrych wyborów. Uczymy się budowania relacji z innymi opartej o zrozumienie i zaufanie. Staramy się być twórczy i odpowiedzialni w pełni akceptując indywidualne cechy każdego z nas. Organizujemy spotkania, wykłady, warsztaty, wyjazdy kulturalne, obozy wakacyjne, wycieczki krajowe i zagraniczne. Młodzież otrzymuje również stypendia. Mamy nadzieję, że wiele uda się jeszcze dokonać na wspólnej drodze dokładając swoją cegiełkę do budowy lepszego świata.

WOLONTARIAT PRACOWNICZY

Potrzeb jest dużo – ale nas również! Wśród ponadtrzytysięcznego zespołu pracowników FORTE jest wiele osób, które chcą zmieniać swoją najbliższą okolicę i zrobić coś wspólnie dla innych. Program inicjatyw pracowniczych FORMY - FABRYKA INICJATYW powstał właśnie z myślą nich. W ramach Programu każdy pracownik FORTE może ubiegać się o otrzymanie wsparcia finansowego lub pozafinansowego na realizację własnego projektu, skierowanego do lokalnych środowisk, w miastach prowadzenia działalności FORTE.

KULTURA

Rozwój społeczeństwa nierozerwalnie wiąże się z rozwojem kultury. Dlatego chętnie angażujemy się w ważne wydarzenia kulturalne o charakterze lokalnym w miastach, w których żyją i pracują nasi pracownicy. Co roku wspieramy organizację przedsięwzięć, które swoją rangą przyczyniają się do promocji danego regionu, jak: Suwałki Blues Festival - największy plenerowy festiwal bluesowy w Polsce, wyjątkowe wydarzenie o międzynarodowym zasięgu czy Festiwal Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce, którego celem jest prezentacja światowego dorobku oraz popularyzacja wysokich wartości artystycznych i duchowych muzyki cerkiewnej. Oferujemy wsparcie projektom społecznym, które aktywizują lokalne środowiska, sprzyjają integracji i wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców. Uczestniczymy w corocznych obchodach Dni Miast i Dożynkach. Współpracujemy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i wieloma organizacjami pozarządowymi na rzecz promocji lokalnej kultury i sztuki.

EDUKACJA

Współpracujemy z uczelniami wyższymi, szkołami średnimi oraz samorządami miast w celu rozwoju edukacji i szkolnictwa zawodowego. Wspieramy badania i działalność dydaktyczno - naukową w zakresie rozwoju przemysłu drzewnego i meblarskiego. Przedstawiciele kadry FORTE uczestniczą w konferencjach i spotkaniach branżowych, podczas których dzielą się fachową wiedzą i doświadczeniem. W 2016 roku w Ostrowi Mazowieckiej powołana została klasa patronacka FORTE, w której kształcą się przyszli technolodzy drewna. Oferujemy bogaty program płatnych staży i praktyk dla studentów, a nasze fabryki i biura są otwarte dla uczniów szkół średnich i gimnazjów, którym chętnie pokazujemy jak wygląda praca w FORTE.

UCZELNIE, Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJEMY: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Politechnika Warszawska.

SZKOŁY ŚREDNIE, Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJEMY: Liceum Ogólnokształcące im M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, Zespół Szkół Technicznych im. Gen W. Andersa w Białymstoku, Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce, Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży, Zespół Szkół Zawodowych nr 6 w Suwałkach, Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach.

close
Ten serwis użytwa "ciasteczek" (cookies) aby ułatwić Ci dostęp do treści, a także w celu prowadzenia działań marketingowych i statystycznych. Zapisujemy i odczytujemy te tymczasowe informacje tylko w sposób dozwolony przez Twoją przeglądarkę. W jej ustawieniach możesz zmienić te preferencje zgodnie ze swoimi upodobaniami.