Odpowiedzialny pracodawca

Siła firmy zależy od ludzi, którzy w niej pracują, a właściwie od tych, którzy ją tworzą...
Maciej Formanowicz

FORTE to przede wszystkim ludzie. Dzięki ponad trzytysięcznemu zespołowi naszych pracowników w Polsce i za granicą, możliwy jest stały i dynamiczny rozwój Spółki. Mając tego świadomość prowadzimy szereg działań, które wspierają pracowników, umożliwiają im szeroko rozumiany rozwój oraz utrzymanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym. Jesteśmy dumni z tego, że ponad 600 doświadczonych pracowników zatrudnionych jest w firmie od początku jej działalności, a blisko 1000 od ponad 15-stu lat!

ROZWÓJ PRACOWNIKÓW

Nasi pracownicy mają możliwość indywidualnego rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych na wielu płaszczyznach. Oferujemy uczestnictwo w konferencjach firmowych oraz szereg szkoleń, które rozwijają  umiejętności specjalistyczne, językowe a także wspomagają rozwój osobisty. Powołaliśmy „Akademię FORTE” – projekt edukacyjny, w ramach którego organizowane są studia podyplomowe i programy rozwojowe oferujące kształcenie dla kadry kierowniczej, specjalistycznej oraz pracowników produkcji we wszystkich oddziałach firmy. Pracownicy FORTE mogą także liczyć na dofinansowanie do własnych studiów, które pogłębiają ich wiedzę i podnoszą kwalifikacje w ramach zadań realizowanych w firmie.

PRZEDSZKOLE "ŻÓŁTY SŁONIK" 

Przedszkole firmowe to szereg korzyści dla zatrudnionych rodziców. Przede wszystkim ułatwia godzenie pracy zawodowej z życiem rodzinnym. Nasze przyzakładowe przedszkola z oddziałem żłobkowym zlokalizowane w Ostrowi i Suwałkach, to placówki o najwyższych standardach w kraju. Budynek przedszkola od momentu powstania zachwyca architektów i urbanistów miejskich, którzy w wielu rankingach uznali go za jeden z najciekawszych projektów architektonicznych, jakie zrealizowano w Polsce w 2015 roku. Zajęcia w przedszkolu prowadzone są w systemie dwujęzycznym polsko - angielskim, na podstawie autorskiego programu nauczania. Dzieci rozwijają swoje indywidualne pasje i umiejętności korzystając z dodatkowych zajęć sportowych i tanecznych oraz uczestnicząc w wielu tematycznych warsztatach i wycieczkach.

DIALOG I KOMUNIKACJA

Dzielenie się wiedzą i otwarta komunikacja to element naszej kultury organizacyjnej. Stale doskonalimy narzędzia i metody komunikacji wewnętrznej, aby była ona jak najefektywniejsza i odpowiadała potrzebom wszystkich członków organizacji. Podczas cyklicznych konferencji firmowych pracownicy wszystkich oddziałów naszej firmy mają okazję do bezpośrednich rozmów i wymiany doświadczeń.
Wewnętrzne publikacje redaguje i wydaje zespół redakcyjny FORTE - Tygodnik INFORte oraz kwartalnik Forum FORTE dostarczają pracownikom wiedzy o firmie, branży, produktach, pozwalają poznać współpracowników, a także są miejscem, w którym mogą opowiedzieć o swoich pasjach.

STANDARDY BEZPIECZEŃSTWA

Zapewnienie bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy jest priorytetem działalności FORTE. Realizujemy nie tylko zadania wynikające z uregulowań prawnych dot. BHP, ale wprowadzamy również dodatkowe procedury wewnętrzne w celu ciągłego poprawiania bezpieczeństwa na stanowiskach pracy i w procesach produkcyjnych. Pracownicy sami kształtują kulturę bezpieczeństwa w firmie. We wszystkich oddziałach FORTE działają drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych, które co roku spotykają się na Międzyzakładowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

NIE TYLKO PRACA

W FORTE pamiętamy o tym, że praca to tylko część naszego życia. Cyklicznie organizujemy spotkania i warsztaty ze znanymi postaciami ze świata kultury, sztuki, biznesu oraz sportu. Gościliśmy już pisarzy i dziennikarzy a także kierowcę rajdowego, dietetyka, artystów, polityka, zwyciężczynię znanego kulinarnego show oraz wiele innych inspirujących osób. Dbając także o dobrą formę fizyczną naszych pracowników wspieramy ich aktywność sportową. Mamy sekcje piłki nożnej i siatkowej, sekcje wędkarskie i bowlingowe, a na jeziorze Wigry w sercu Suwalszczyzny organizowane są coroczne regaty żeglarskie.

close
Ten serwis użytwa "ciasteczek" (cookies) aby ułatwić Ci dostęp do treści, a także w celu prowadzenia działań marketingowych i statystycznych. Zapisujemy i odczytujemy te tymczasowe informacje tylko w sposób dozwolony przez Twoją przeglądarkę. W jej ustawieniach możesz zmienić te preferencje zgodnie ze swoimi upodobaniami.